Od 15 lat dla Was
sklep internetowy budohurt24.pl
gruntowanie ścian przed malowaniem

Dlaczego warto gruntować ściany przed malowaniem

Gruntowanie pomieszczenia przed malowaniem jest dobrą praktyką. Pokrycie podłoża gruntem wzmacnia jego przyczepność. Dzięki dodatkowej warstwie farba nie penetruje malowanej ściany, zużywamy mniej farby podczas malowania.

Są sytuacje, w których gruntowanie jest nie tylko zalecane ale obowiązkowe. Należy do nich gruntowanie świeżych ścian pokrytych gładzią gipsową, albo innym tynkiem na bazie gipsu. Zaprawy tego typu są często używane przez ekipy wymieniające okna na nowe. Wymiana okna trwa zazwyczaj krótko, ekipa wymieniająca pozostawia zatartą, ale jeszcze mokrą zaprawę i jedzie do następnego klienta. To klasyczny przykład kiedy brak zastosowania gruntu może się zemścić, efekt widzimy na zdjęciu. Do odmalowania było pomieszczenie, w którym nie zagruntowano tynku gipsowego po wymianie okna, a przed malowaniem. Świeży gips "wyssał" z farby wodę zanim zdążyła ona związać. Osłabiona farba słabo przywarła do podłoża i po pewnym czasie zaczęła się łuszczyć.

Aby to poprawić, przed malowaniem całą powierzchnię trzeba było oskrobać z farby, zagruntować, położyć szpachlę (podczas skrobania zrobiły się rysy) wszystko jeszcze raz zagruntować i dopiero pomalować. Gdyby przed pierwszym malowaniem ktoś użył gruntu interwencja specjalisty nie byłaby potrzebna - można by było położyć kolejną warstwę farby. Grunty występują na ogół w dwóch postaciach, jako produkt gotowy do użycia (np. Dolina Nidy INTER-GRUNT) lub w postaci koncentratu (np. Dolina Nidy EURO-GRUNT).

Źródło: www.malarz-warszawa.pl - profesjonaliści w zakresie wykonywania remontów wnętrz

Kontakt

BUDOHURT
Materiały Budowlane
ul. Porcelanowa 60
40-246 Katowice
budohurt@budohurt.pl

infolinia 801 011 101
tel. (32) 730 33 33
tel. (32) 209 04 57

Zapraszamy

pon. - pt. 6:30 - 18:00
sobota 7:00 - 13:00

Requests in English
Anfragen auf Deutsch
dominika@budohurt.pl
+48 693 288 511