Od 15 lat dla Was
sklep internetowy budohurt24.pl
domy pasywne, dopłaty, obraz termowizyjny domy pasywne, dopłaty, obraz termowizyjny domy pasywne, dopłaty, obraz termowizyjny

KERAMZYT - ukryty pomocnik budowlańca i ogrodnika.

KERAMZYT to nowoczesny materiał izolacyjny, dzięki któremu podniesiesz standard swojego domu i obniżysz koszty. Jest uniwersalny i "wielozadaniowy". Może jednocześnie: izolować, odciążać, poziomować krzywizny i wypełniać różne elementy budynku. Jest trwały dlatego znajduje zastosowanie do izolacji podłóg, ścian i stropów przed zimnem i wilgocią. Jest przyjazny dla środowiska dlatego znajduje zastosowanie nawet w ogrodnictwie.

Strop, stropodach.

KERAMZYT wykorzystany jako wypełnienie znacznie zmniejszy obciążenie konstrukcji. To oszczędne rozwiązanie będzie doskonałą izolacją cieplną i akustyczną, jak również wypoziomuje krzywizny stropu. W trakcie remontu aż trzykrotnie możemy poprawić izolacyjność cieplną starego stropodachu wymieniając żużel na prawie trzy razy lżejszy KERAMZYT.

Ściany piwnic.

KERAMZYT wspaniale sprawdza się jako ocieplenie ścian w gruncie z jednoczesnym wykonaniem drenażu. Nierównomierne osiadanie budynków grozi pękaniem murów i naruszeniem izolacji. W takiej sytuacji drenaż minimalizuje zawilgocenie murów. Mokre ściany piwnic w starszych budynkach to dość powszechny problem i kłopot dla mieszkańców. Przyczyny mogą być różne: podniesienie poziomu wód gruntowych, uszkodzenie izolacji murów lub rozszczelnienie rur kanalizacji deszczowej. Sprawdzonym rozwiązaniem jest lekkie kruszywo ceramiczne KERAMZYT. Produkt jest mrozoodporny, a jego izolacyjność termiczna jest pięciokrotnie wyższa niż gruntu czy żwiru, dlatego może również zastąpić płyty styropianu przejmując ochronę cieplną piwnic. Warstwa zagęszczonego keramzytu ma większą wytrzymałość niż styropian, nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami (np. bitumami) i nie podlega procesom starzenia.

Podłoga na gruncie, rury instalacyjne w gruncie.

Keramzyt impregnowany najlepiej sprawdza się jako podłoże podłóg na gruncie. Przygotowany jest specjalnie, by ograniczyć kapilarne podciąganie wody z gruntu. Jedna warstwa materiału zastępuje: podsypkę piaskową, podłoże betonowe i styropianową izolację termiczną. Keramzyt gruboziarnisty izoluje rury instalacji wodnej i kanalizacyjnej, dzięki czemu można układać je nawet w strefie przemarzania. W Polsce wyodrębniono cztery strefy przemarzania gruntu. Najgłębiej, bo aż na głębokość 1,4 m, ziemia przemarza w rejonie Suwałk. Najmniejsza głębokość przemarzania występuje w Polsce zachodniej i wynosi 0,8 m. Co zrobić, jeżeli obiekt już istnieje, a rury ułożone są powyżej strefy przemarzania? Izolację można wykonać z KERAMZYTU, ponieważ ma pięciokrotnie lepsze właściwości izolacyjne niż naturalny grunt, nie ulega rozpadowi w trakcie wielokrotnego rozmarzania, a ułożony w gruncie nie ma niekorzystnego wpływu na rosnące nad nim rośliny.

Keramzyt w ogrodzie.

Jak pomóc naturze w trudnym momencie przyspieszonego odradzania się po zimie? Wypróbowanym sojusznikiem jest właśnie KERAMZYT. Nieoceniony w przydomowej uprawie, gwarantuje roślinom komfortowe warunki: spulchniając ziemię, zapewniając dopływ tlenu, utrzymując stałą temperaturę i wilgotność podłoża. Chroni je przed przemarzaniem, wysuszeniem lub nadmiarem wilgoci. Może być wykorzystany przy budowie ogródków skalnych i gruntowych do kształtowania terenu, tworzenia nasypów, podniesienia poziomu. Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się przy budowie zielonych dachów.

Źródło: materiały prasowe firmy Leca KERAMZYT.

Kontakt

BUDOHURT
Materiały Budowlane
ul. Porcelanowa 60
40-246 Katowice
budohurt@budohurt.pl

infolinia 801 011 101
tel. (32) 730 33 33
tel. (32) 209 04 57

Zapraszamy

pon. - pt. 6:30 - 18:00
sobota 7:00 - 13:00

Requests in English
Anfragen auf Deutsch
dominika@budohurt.pl
+48 693 288 511