Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Hydroizolacja łazienki

824 ( Superflex D1 )  elastyczna jednoskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająca 20kg 824 ( Superflex D1 ) elastyczna jednoskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająca 20kg
Producent: Weber
Cena:

240,37 zł

Cena regularna: 261,18 zł

Najniższa cena: 240,37 zł

Cena netto: 195,42 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja

   

 

 

Hydroizolacja łazienki - dlaczego to takie ważne ?

Łazienka jako miejsce narażone na kontakt z zwiększoną wilgotnością musi być odpowiednio zahydroizolowana. Dzięki temu zabezpieczamy powierzchnie przed szkodliwym działaniem  wilgoci i wody, a także przed powstawaniem pleśni i grzybów. Przy braku hydroizolacji woda, która dostanie się pod okładzinę po jakimś czasie da o osobie znać, a usuwanie pleśni i grzybów jest kosztowne i uciążliwe. Wiąże się ze skowaniem okładziny, odgrzybianiem i robieniem łazienki można powiedzieć od nowa aby skutecznie pozbyć się pleśni i grzybów. W łazience hydroizolacja powinna być zastosowana zarówno na podłodze jak i na ścianach. Na ścianach powinna być zastosowana przy podłodze, przy umywalce, przy wannie pod prysznicem i w innych miejscach tego typu. 

Jak wykonać hydroizolację w łazience krok po kroku ?

  1. Przed położeniem hydroizolacji pierwszym etapem prac jest przygotowanie podłoża. Powierzchnia musi zostać oczyszczona z kurzy, plam, pozostałości po wcześniejszych materiałach, które były położone typu farba, klej itp. Jeśli pojawiła się pleśń lub grzyb również trzeba usunąć powstałe wykwity. Powierzchnia przed przystąpieniem do prac powinna być sucha, czysta i równa. Jeśli na powierzchni występują nierówności należy je wygładzić produktami do naprawy betonu lub szpachlówką. Powierzchnia też powinna zostać zagruntowania przed przystąpieniem do następnego etapu.
  2. Na przygotowaną wcześniej powierzchnie nanosimy hydroizolację. Można ją nałożyć przy pomocy wałka lub pędzla. Zaleca się nałożenie dwóch warstw hydroizolacji. Druga warstwa powinna być nałożona po wyschnięciu pierwszej i nakładana prostopadle do pierwszej warstwy.
  3. Dla polepszenia jakości wykonywanej hydroizolacji należy użyć taśmy uszczelniającej, która poprawi szczelność hydroizolacji. Można zastosować taśmę zwykłą lub też wygodną samoprzylepną tak zwaną butylową. Do uszczelniania narożników można użyć odpowiednio dociętej taśmy lub można zastosować gotowe narożniki uszczelniające. 
  4. Końcowym etapem prac jest ułożenie warstwy ostatecznej czyli np. płytek. Układając płytki należy zachować ostrożność aby narzędziami nie uszkodzić wcześniej powstałej warstwy hydroizolacyjnej. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium