Zaprawy murarskie służą do łączenia elementów murowych i wznoszenia ścian, monolitycznych konstrukcji o dowolnej wysokości i szerokości z różnych materiałów: cegły, betonu komórkowego (gazobetonu), silikatów, pustaków ceramicznych, keramzytu. Zaprawy murarskie i zaprawy tynkarskie odgrywają niezwykle ważną rolę w kształtowaniu trwałości konstrukcji ściany. Zastosowana zaprawa wpływa na trwałość całej konstrukcji murowej. Ponadto, zaprawy murarskie służą też do wypełniania spoin, dzięki czemu niezawodnie uszczelniają elementy konstrukcyjne budynku.

Weber oferuje specjalistyczne produkty murarskie o silnej przyczepności i doskonalej wytrzymałości rozwiązania na ulegające zmianie warunki atmosferyczne. Podczas wieloletniej eksploatacji konstrukcje ścienne, a często też ich odkryte spoiny narażone są na najróżniejsze czynniki zewnętrzne, na czele z destrukcyjnym wpływem wody i wilgoci. Zaprawa murarska Weber spaja pojedyncze elementy muru i jest skuteczną barierą dla wnikającej do wnętrza ściany wilgoci.

Zaprawy Weber mają optymalne właściwości przed związaniem i doskonałe właściwości po związaniu z elementami przeznaczonymi do wznoszenia ścian. Odpowiedni skład chemiczny zapraw murarskich Weber zapewnia ich ścisłe przyleganie do prawidłowo pokrytej zaprawą, całkowitej powierzchni zastosowanego elementu ściennego. W ten sposób skutecznie eliminowane są miejsca, którymi woda może znaleźć się w ścianie, ale jest to również gwarancja przed pojawieniem się mostków termicznych, czyli miejsc którymi z budynku ucieka ciepło.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
HTML/JavaScript
Sklep internetowy Shoper.pl