Filtruj/sortuj
Producent

Remont przy użyciu tynków renowacyjnych

CT99 środek grzybobójczy - koncentrat 10 L CT99 środek grzybobójczy - koncentrat 10 L
Producent: Ceresit
Cena:

307,59 zł

Cena netto: 250,07 zł

szt.
zobacz więcej
CR61 tynk renowacyjny podkładowy 25kg CR61 tynk renowacyjny podkładowy 25kg
Producent: Ceresit
Cena:

92,63 zł

Cena netto: 75,31 zł

szt.
zobacz więcej
CO81 płyn do iniekcji zawilgoconych murów 30 kg CO81 płyn do iniekcji zawilgoconych murów 30 kg
Producent: Ceresit
Cena:

424,63 zł

Cena netto: 345,23 zł

szt.
zobacz więcej
CC81 emulsja kontaktowa 10 L CC81 emulsja kontaktowa 10 L
Producent: Ceresit
Cena:

409,42 zł

Cena netto: 332,86 zł

szt.
zobacz więcej
CR62 tynk renowacyjny specjalistyczny 20kg CR62 tynk renowacyjny specjalistyczny 20kg
Producent: Ceresit
Cena:

110,36 zł

Cena netto: 89,72 zł

CO84 dodatek napowietrzający do zapraw i betonów 5L CO84 dodatek napowietrzający do zapraw i betonów 5L
Producent: Ceresit
Cena:

298,13 zł

Cena netto: 242,38 zł

szt.
zobacz więcej
CR64 szpachlówka do tynków (zawiera tras) 25kg CR64 szpachlówka do tynków (zawiera tras) 25kg
Producent: Ceresit
Cena:

80,13 zł

Cena netto: 65,15 zł

szt.
zobacz więcej

 

ROZWIĄZANIE SYSTEMOWE

System renowacji zawilgoconych i zasolonych murów polega na zabezpieczeniu ich przed dalszym dostępem wody i wilgoci (wykonanie lub/i odtworzenie izolacji poziomych i pionowych) oraz osuszenie w kontrolowany sposób. Do osuszania tego typu murów stosuje się system tynków renowacyjnych, które można aplikować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz powyżej poziomu terenu. W skład systemu tynków renowacyjnych Ceresit wchodzi tynk podkładowy Ceresit CR 61, tynk specjalistyczny Ceresit CR 62 oraz szpachlówka do tynków renowacyjnych Ceresit CR 64. System uzupełniają paroprzepuszczalne farby i tynki silikatowe i silikonowe, stosowane w systemach ociepleń Ceresit. Systemy tynków renowacyjnych Ceresit (CR 61, CR 62, CR 64) spełniają wymagania określone w instrukcji WTA 2-2-91.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Z zawilgoconej powierzchni muru należy skuć stare tynki na wysokość 80 cm powyżej widocznych śladów zawilgocenia, oczyścić mechanicznie powierzchnię ściany z zabrudzeń, śladów wysoleń, skuć skorodowane fragmenty cegły. Po skuciu tynków, należy oczyścić spoiny między cegłami na głębokość do 2 cm. W przypadku występowania porażenia grzybami rozkładu pleśniowego, algami, grzybem domowym, należy na powierzchni muru przeprowadzić prace odkażające (np. przy użyciu preparatu grzybobójczego Ceresit CT 99). W takim przypadku skuty tynk należy traktować jako odpad niebezpieczny i odpowiednio z nim postępować. W dalszej kolejności należy uzupełnić oczyszczone spoiny za pomocą tynku renowacyjnego CR 61. Na wyznaczonym w projekcie poziomie wykonać przeponę poziomą (izolację poziomą) metodą iniekcji ciśnieniowej lub grawitacyjnej przy użyciu płynu Ceresit CO 81. Po upływie co najmniej 24 godzin od wypełnienia spoin, na odsłoniętej i oczyszczonej powierzchni ściany należy wykonać obrzutkę z tynku renowacyjnego CR 61 zarobionego wodnym roztworem emulsji kontaktowej Ceresit CC 81. Obrzutka ta powinna byç nałożona na ścianę równomiernie, pokrywać około 50% powierzchni, a jej grubość powinna wynosić około 5 mm.

TYNKOWANIE

Po upływie minimum 24 godzin od wykonania obrzutki na przygotowaną i zwilżoną powierzchnię ściany, w przypadku nierównej ściany lub/i silnie zasolonej, nanosi się warstwę tynku renowacyjnego podkładowego Ceresit CR 61. Minimalna grubość tej warstwy tynku wynosi 1 cm. Tynkiem tym wyprowadza się też wszelkie nierówności ściany. Tynk ten, po narzuceniu nie zagładza się, lecz tylko ściąga listwą i uszorstnia jego powierzchnię, przez przetarcie miotłą z gałęzi. Po upływie co najmniej 48 godzin od wykonania tynku podkładowego, po zwilżeniu podłoża, nakłada się specjalistyczny tynk renowacyjny Ceresit CR 62 warstwą o grubości 2-3 cm. Tynk ten po narzuceniu również ściąga się listwą, nie zaciera oraz uszorstnia przez przetarcie miotłą z gałęzi. W przypadku ścian o średnim i niskim poziomie zasolenia, tynk specjalistyczny CR 62 może być nałożony bezpośrednio na obrzutkę, z pominięciem tynku podkładowego. W przypadku ścian o niskim poziomie zasolenia, tynk renowacyjny może być zastąpiony zwykłym tynkiem cementowym lub cementowo-wapiennym z dodatkiem domieszki napowietrzającej Ceresit CO 84.

WYKOŃCZENIE

Po upływie 7 dni od zakończenia nakładania tynków renowacyjnych, można je wygładzić za pomocą szpachlówki renowacyjnej Ceresit CR 64, a następnie po upływie od 3 dni do 3 tygodni, w zależności od wybranego materiału pokryć paroprzepuszczalnymi, ciekowarstwowymi tynkami mineralnymi, silikatowymi lub silikonowymi oraz pomalować farbami silikatowymi lub silikonowymi w wybranym kolorze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium