Kolekcje płytek

Płytki podłogowe jakie wybrać?

Wybierając płytki podłogowe poza wyglądem należy zwrócić uwagę również na parametry techniczne. Najważniejsze parametry techniczne przy wyborze płytek to klasa ścieralności, stopień antypoślizgowości oraz rodzaj płytki. Wybierając płytki do zastosowania zewnętrznego należy zwrócić szczególną uwagę na antypoślizgowość danej płytki. Płytki oznaczone klasą antypoślizgowości R9 lub R10 są uznawane za wystarczające do zastosowania w domu. Natomiast klasa ścieralności płytki oznacza jak długo płytka zachowa pierwotny estetyczny wygląd. Najlepsza klasa ścieralności to klasa 5 najgorsza to klasa 1.

Jak dobrać płytki do poszczególnych aranżacji?

Wybór odpowiednich płytek nie jest łatwym zadaniem. Różnorodność rodzajów, kolorów, struktur oraz formatów dostępnych na rynku jest ogromna z zdecydować, które będą odpowiednie może zająć trochę czasu. Przy wyborze płytek warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Płytki w kolorach jasnych będą optycznie powiększać pomieszczenia, natomiast ciemne odcienie płytek będą pomieszczenie pomniejszać. Taki sam wpływ na odbiór pomieszczenia będzie miało wykończenie  płytki. Połysk rozjaśni i nada pomieszczeniu charakter bardziej nowoczesny natomiast mat stonuje wystrój i nada pomieszczeniu bardziej spokojnego charakteru. Ważna jest również struktura płytki, płytki o gładkim wykończeniu będą łatwiejsze do utrzymania w czystości niż płytki posiadające strukturę.

Jaki format płytek wybrać?

Wybór rozmiaru płytek zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć oraz od rozmiaru pomieszczenia. W pomieszczeniach małych lepiej sprawdzą się płytki w mniejszych rozmiarach oraz jasnych kolorach, które optycznie powiększą pomieszczenia. Natomiast w większych pomieszczeniach można zastosować płytki w większych rozmiarach np. 60x60 lub 60x120. Duże pomieszczenia pozwalają na większą swobodę przy wyborze formatów płytek jak i możliwości mieszania formatów, co nada przestrzeni niepowtarzalny wygląd. 

Płytki ścienne dostępne online

W naszej hurtowni materiałów budowlanych online kupisz płytki ścienne bez wychodzenia z domu a zamówienie zostanie dostarczone przez naszego kuriera pod drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz dużo czasu, którego tak bardzo brakuje przy realizacji budowy czy remontu. Płytki w naszej ofercie pochodzą od wiodących Producentów w swojej branży takich jak Opoczno oraz Cersanit. Masz problem z decyzją ? Zadzwoń pomożemy w podjęciu decyzji lub wyślemy zdjęcia gotowych aranżacji.

Płytki ścienne czym się charakteryzują

Płytki ścienne jak sama nazwa wskazuje mogą być stosowane tylko na ścianach. Posiadają one inne parametry techniczne niż płytki podłogowe czy uniwersalne. Płytki ścienne cechują się wyższą nasiąkliwością, przez co mogą być stosowane jedynie wewnątrz pomieszczeń. Są również mniej odporne na ścieranie niż płytki podłogowe oraz posiadają niższą twardość. Różnice te wynikają z zastosowania innego materiału do produkcji płytek ściennych a połogowych oraz samego procesu wytwarzania. 

Płytki uniwersalne najlepsze rozwiązanie

Tak zwane płytki uniwersalne to płytki, które mogą być zastosowane na ścianach jak i na podłodze. Dzięki wykorzystaniu płytek uniwersalnych możemy osiągnąć ciekawą aranżacje stosując takie same płytki na ścianach jak i na podłodze. W swojej ofercie mamy szeroką gamę płytek uniwersalnych pasujących do każdego wnętrza i aranżacji. Płytki uniwersalne posiadają wysoką odporność na wilgoć dzięki czemu nie należy się obawiać grzybów oraz pleśni. Płytki uniwersalne są również odporne na zabrudzenia, co jest ważne przy zastosowaniu płytek uniwersalnych w kuchni. 

Płytki uniwersalne na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze płytek poza wyglądem i estetyką należy zwrócić uwagę na odpowiednie parametry płytek. ważnym parametrem jest klasa ścieralności. W zależności od pomieszczenia można zastosować różne klasy ścieralności. W pomieszczeniach użytkowych typu kuchnia, salon można zastosować płytki o niższej klasie ścieralności wystarczająca będzie klasa 3. Natomiast w pomieszczeniach przejściowych typu przedpokój, hol należałoby zastosować płytki o klasie ścieralności 4. Dzięki takiemu wyborowi będziemy mieć pewność, że płytki po kontakcie z pachem pod butami zachowają swój estetyczny wygląd. Ważna jest również antypoślizgowość płytki. Płytka o parametrze antypoślizgowości R9 lub R10 w warunkach domowych uznawana jest za wystarczającą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium