Nasi dostawcy
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Filtruj/sortuj
Producent

Unigrunty

Prim start grunt uniwersalny 5 L Prim start grunt uniwersalny 5 L
Producent: Weber
Cena:

49,02 zł

szt.

Cena netto: 39,85 zł

szt.
zobacz więcej

Jaki grunt pod tynk ? 

Kluczowym etapem przed nałożeniem tynku, jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Podłoże musi być czyste, suche i równe. Jednak to nie wystarczy, przed tynkowaniem ściana musi zostać zagruntowana odpowiednim preparatem gruntującym. Gruntowanie powierzchni jest bardzo proste wystarczy nałożyć grunt na ścianę przy użyciu pędzla lub wałka jednak jest to bardzo ważny etap prac. Preparat gruntujący zapewnia odpowiednią przyczepność tynku. Grunt stosowany pod tynk powinien być tego samego Producenta co tynk, zapewnia to odpowiednią współpracę produktów i ich trwałość. Zastosowanie produktów od innych Producentów może skutkować utratą właściwości produktów ze względu na możliwe różnice s kładzie chemicznym poszczególnych warstw. 

Jaki grunt pod farbę?

Przed pomalowaniem ścian należy odpowiednio przygotować podłoże i je zagruntować. Grunt powinien być dobrany odpowiednio do produktu właściwego czyli farby. Należy stosować grunt i farbę od jednego Producenta, ponieważ są dobrane w odpowiedni sposób i nie stracą na jakości, co może mieć miejsce gdy zastosujemy produkty od różnych Producentów. Gruntowanie odgrywa ważna rolę, dzięki zastosowaniu preparatu gruntującego wzmacniamy przyczepność farby do podłoża. 

Grunt głębokopenetrujący - co to takiego ?

Grunty głębokopenetrujące są stosowane głównie w celu wzmocnienia podłoża. Pozwalają na wzmocnienie przyczepności takich produktów jak tynki, farby, kleje itp. Dzięki swoim właściwością głęboko wnika w podłoże na, którym jest stosowany i powoduje również ograniczenie pylenia powierzchni. W większości produktów grunt głębokopenetrujący jest transparentny lub mętny. Warto zastosować go na trudnych podłożach aby wzmocnić powierzchnię przed nałożenie kolejnych warstw materiałów oraz ogranicza chłonność powierzchni. 

Kiedy stosuje się unigrunt?

Nie będąc pewnym jaki grunt zastosować można postawić na unigrunt, który nadaje się do każdego rodzaju powierzchni. Unigrunt poprzez swoje właściwości poprawia przyczepność podłoża ogranicza jego chłonność, dzięki czemu możemy zużyć mniej materiału w kolejnej warstwie prac. Nałożenie unigruntu jest bardzo proste wystarczy wyposażyć się w pędzel lub wałek w odpowiedniej wielkości do powierzchni w celu ułatwienia sobie pracy i przemalować podłoże. Unigrunt jst też korzystny ze względu na swoją niską cenę. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium