Bitumen 2K duskładnikowa bitumiczna grubowarstwowa masa hydroizolacyjna z wypełniaczem polistyrenowym 30kg
towar niedostępny
Opis
zużycie
*W1-E**: wilgoć gruntowa i woda bez ciśnienia min. 4.0 l/m2 warstwa sucha ≥ 3 mm
W2.1-E: woda pod ciśnieniem < 3 m słupa wody min. 5.5 l/m2 warstwa sucha ≥ 4 mm
W3-E: woda bez ciśnienia (stropy betonowe stykające się min. 5.5 l/m2 warstwa sucha ≥ 4 mm
W4-E: woda rozbryzgowa (strefy cokołowe) min. 4.0 l/m2 warstwa sucha ≥ 3 mm
Klejenie płyt na placki w przypadku W1-E ok. 2.0 l/m2
Klejenie płyt całopowierzchniowe W2.1-E ok. 4.0 l/m2
2-komponentowa, bitumiczna, grubowarstwowa masa hydroizolacyjna z wypełniaczem polistyrenowym
Opis produktu
Bitumen 2K jest bezrozpuszczalnikową, 2-składnikową, masą hydroizolacyjną. Zgodna z normą zharmonizowaną PN-EN 15814 (klasa W2A – CB2 – C2A). Spełnia wymagania standardu DIN 18533 dla PMBC (grubowarstwowych powłok bitumicznych modyfikowanych polimerami).
Zastosowanie produktu
Do wykonywania hydroizolacji stykających się z ziemią ścian piwnic (murowych i betonowych), płyt betonowych, chudego betonu (tj. pod płytami
betonowymi), fundamentów w przypadku zawilgocenia gruntu, wody niewywierającej ciśnienia lub wody podciśnieniem. Ponadto do wykonywania pośredniej hydroizolacji pod jastrychem w pomieszczeniach mokrych, na balkonach i tarasach na gruncie. Dodatkowo do punktowego lub całopowierzchniowego przyklejania płyt ze styropianu ekstrudowanego stosowanych jako płyty ochronne, drenażowe lub do izolacji obwodowej (w zależności od przeznaczenia). Również do ochrony strefy cokołowej przed rozpryskami wody. Do użytku na zewnątrz.
Ogólne uwagi
Wszystkie właściwości wymienione w tej karcie technicznej podano dla temperatury +20°C, bez przeciągu i wilgotności względnej 70%.
W przypadku wody pod ciśnieniem beton zbrojony stalą musi spełniać normy krajowe (EN 206) W przypadku dużego nasłonecznienia prace hydroizolacyjne wykonywać w cieniu lub w godzinach porannych lub wieczornych. Nie przyklejać warstw ociepleniowych, drenażowych ani ochronnych i nie zasypywać wykopu do czasu całkowitego wyschnięcia materiału. Przed zasypaniem wykopu zalecamy nałożenie na ściany mat drenażowych/ochronnych (np. weber.sys 983) w celu zabezpieczenia hydroizolacji. Przestrzegać krajowych norm i/lub wytycznych. Podczas mieszania i aplikacji nie dodawać żadnych substancji obcych. Zużycie podane w tym dokumencie wzrośnie, jeśli wykonawca nie będzie miał doświadczenia; dodatkowo należy uwzględnić wartość 1,0 - 1,5 l/m2 dla warstwy drapanej w zależności od chropowatości
Przygotowanie podłoża
Podłoże musi być niezmrożone, mocne, czyste, dostatecznie suche, wolne od smoły, oleju, tłuszczu, wystających części, pęknięć i wszelkich substancji
zanieczyszczających. Usunąć wszystkie substancje hydrofobowe i pogarszające przyczepność. Usunąć wystające elementy. Wypełnić fugi i zagłębienia > 5 mm wodoszczelną zaprawą naprawczą weber.tec 933 do max. grubość 10 mm przy użyciu pacy płaskiej. Zaokrąglić wszystkie narożniki poziome i pionowe. Wykonać fasety w narożnikach wewnętrznych. Nałożyć najpierw warstwę sczepną z weber.tec 933 wymieszanej do konsystencji pozwalającej na aplikację pędzlem, wzdłuż narożnika wewnętrznego. Następnie weber.tec 933 zaaplikować w formie fasety o promieniu ok. 5 cm na świeżej
warstwie sczepnej. Przygotowanie podłoża należy dostosować do specyficznych warunków miejsca pracy. Podłoże musi być niezmrożone, mocne, czyste, dostatecznie suche, wolne od smoły, oleju, tłuszczu, wystających części, pęknięć i wszelkich substancji zanieczyszczających. Usunąć wszystkie substancje hydrofobowe i pogarszające przyczepność. Usunąć wystające elementy. Wypełnić fugi i zagłębienia > 5 mm wodoszczelną zaprawą naprawczą weber.tec 933 do max. grubość 10 mm przy użyciu pacy płaskiej. Zaokrąglić wszystkie narożniki poziome i pionowe. Wykonać fasety w narożnikach wewnętrznych. Nałożyć
najpierw warstwę sczepną z weber.tec 933 wymieszanej do konsystencji pozwalającej na aplikację pędzlem, wzdłuż narożnika wewnętrznego. Następnie weber.tec 933 zaaplikować w formie fasety o promieniu ok. 5 cm na świeżej warstwie sczepnej. Przygotowanie podłoża należy dostosować do specyficznych warunków miejsca pracy.
Aplikacja
GRUNTOWANIE
Beton i mur: nakładać podkład bitumiczny weber.tec 901 rozcieńczony w stosunku 1:10 z wodą za pomocą pędzla, szczotki, wałka lub urządzenia natryskowego. Podłoża z betonu komórkowego: zastosować weber PG212 za pomocą pędzla, wałka lub urządzenia natryskowego. Po wyschnięciu można przystąpić do wykonywania warstwy drapanej i hydroizolacyjnej.
MIESZANE
Obydwa składniki (bitum i proszek) dostarczane są w ilościach wstępnie zmieszanych i dostosowanych do siebie. Zmieszać składniki A (bitum) i B (proszek) w stosunku wagowym 4:1. Wymieszać całą ilość obu składników za pomocą mieszadła elektrycznego, aż będą wolne od grudek.
WARSTWA DRAPANA
Jeżeli po przygotowaniu podłoża nadal występują zagłębienia i nierówności ≤ 5 mm, należy nałożyć warstwę drapaną powłoki bitumicznej za pomocą pacy płaskiej, która wyrównuje podłoże i zapobiega powstawaniu pęcherzy powietrza w powłoce bitumicznej, szczególnie w przypadku ciepłej pogody. Warstwa drapana musi być wystarczająco związana, aby nałożenie pierwszej warstwy nie spowodowało jej uszkodzenia.
HYDROIZOLACJA POWIERZCHNI PIONOWYCH
Produkt nakładać co najmniej w 2 warstwach. Należy je aplikować jak najszybciej, gdy poprzednie nie ulegają już uszkodzeniu. W przypadku wilgoci gruntowej i wody bezciśnieniowej W1-E) obie warstwy można nakładać metodą „mokre na mokre”. W przypadku występowania wody bezciśnieniowej na stropach betonowych mających kontakt z ziemią (W3-E) i wody pod ciśnieniem (W2.1-E) na świeżą pierwszą warstwę hydroizolacji należy nałożyć siatkę z włókna szklanego weber PH913.
HYDROIZOLACJA POWIERZCHNI POZIOMYCH
W przypadku hydroizolacji płyty betonowej przed wilgocią gruntową i wodą bezciśnieniową (W1E) na płytę betonową nakładać powłokę bitumiczną w 2 warstwach. Po całkowitym wyschnięciu warstw hydroizolacyjnych należy ułożyć 2-warstwową folię polietylenową jako warstwę ochronną/poślizgową, a następnie na folii PE wylewkę pływającą. W przypadku wody pod ciśnieniem (W2.1-E) hydroizolację nakłada się na chudy beton (tj. pod płytę betonową podkładową); na świeżą pierwszą warstwę hydroizolacji należy nałożyć siatkę z włókna szklanego weber PH913.
KLEJENIE PŁYT STYROPIANOWYCH
W przypadku wody bez ciśnienia rozprowadź równomiernie 6 placków Bitumen 2K wielkości dłoni jako klej na spodniej stronie każdej płyty. W przypadku wody pod ciśnieniem nałożyć zmieszany Bitumen 2K jako klej na całą powierzchnię na tylną stronę każdej płyty. Sprzęt i narzędzia do mieszania oczyścić wodą (produkt świeży). Utwardzony materiał można usunąć za pomocą środka weber.sys 992.
Dane techniczne
Producent | Weber |
Rodzaj | Bitumiczne |
Producent | Weber |