Farba akrylowa 371 gr.1 Top Star PRO 18kg

Dostępność: na magazynie Dryvit
Dostawa: 1 - 4 dni robocze
Cena brutto: 268,44 zł / szt. 268.44
Cena netto: 218,24 zł / szt.
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Dryvit
Kod produktu: TSP/371

Opis

Zużycie

0,20 - 0,25 kg/m2 (dwukrotne malowanie)

Informacje o produkcie 

Farba przeznaczona jest do dekoracji i ochrony malowanych powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych, tynków cementowo-wapiennych i innych powierzchni mineralnych. Zalecana jest do stosowania wewnątrz na ścianach i sufitach, na powierzchniach nienarażonych na okresowe zawilgocenie wodą. Uwaga: Farba nie może być stosowana na powierzchniach bezpośrednio narażonych na kontakt z żywnością i wodą pitną.

Właściwości
  • Połysk - głęboki mat
  • Antyrefleksyjna, dedykowana na sufity
  • Wysoka wydajność i głęboki kolor
  • Bardzo dobre krycie jakościowe
  • Matowe jednolite wykończenie
  • Niska zawartość LZO, przyjazna dla otoczenia
  • Bez nieprzyjemnego zapachu
  • Tiksotropowa, bez kapania i zacieków 

Parametry techniczne

  • Połysk - głęboki mat
  • Odporność na szorowanie na mokro - klasa 3
  • Granulacja - drobna <100 µm
  • Przyczepność > 2 MPa

Przygotowanie podłoża

Tynki gipsowe, cementowo-wapienne i podłoża betonowe Powinny być całkowicie wyschnięte, jednak do malowania można przystąpić nie wcześniej niż po upływie 28 dni od ich ułożenia (temperatura 20˚C, wilgotność względna 55%). Podłoże należy zagruntować preparatem Opti Prime Gel. Do malowania można przystąpić nie wcześniej niż po upływie 12 godzin od zagruntowania.

Płyty gipsowo-kartonowe Powierzchnia powinna być całkowicie wyschnięta, jednak do malowania można przystąpić nie wcześniej niż po upływie 2 dni od szpachlowania połączeń (temperatura 20˚C, wilgotność względna 55%). Podłoże należy zagruntować preparatem Opti Prime Gel. Do malowania można przystąpić nie wcześniej niż po upływie 12 godzin od zagruntowania.

Malowanie starych podłoży mineralnych Należy usunąć luźne fragmenty, powierzchnię umyć, opłukać osuszyć, ubytki uzupełnić, a następnie podłoże należy zagruntować Opti Prime Gel. Do malowania można przystąpić nie wcześniej niż po upływie 12 godzin od zagruntowania.

Przygotowanie materiału do użycia
 
Bezpośrednio przed użyciem farbę Top Star PRO należy dokładnie wymieszać przy użyciu mieszarki wolnoobrotowej i czystego mieszdła ze stali nierdzewnej (450-450 obr/min). Czas mieszania NIE DŁUŻSZY NIŻ 1-1,5 minuty. Unikać napowietrzenia farby. Nie dodawać wody.
 
Sposób użycia / aplikacji 
 Farbę Top Star PRO należy nakładać co najmniej w dwóch warstwach, za pomocą pędzla, wałka lub metodą natryskową. Do nakładania drugiej warstwy można przystąpić nie wcześniej niż po upływie 6 godzin od nałożenia warstwy pierwszej. Aplikacja farby na jednolitej powierzchni musi być wykonywana w sposób ciągły (bez przerw). Po zakończeniu prac farbę należy szczelnie zamknąć. 
Czas schnięcia - zależny od temperatury powietrza oraz wilgotności względnej. Około 12 godzin w temperaturze +20°C i przy wilgotności względnej 55%. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności względnej czas schnięcia ulega wydłużeniu.

Dane techniczne

Rodzaj Akrylowa
Producent Dryvit
Kolor Brązy i beże
Zużycie 0,2 – 0,25 kg/m2
Nazwa koloru 371

Opinie o produkcie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium