Wełna Fasadowa Rokcwool Frontrock S 3cm lambda 037 paczka 6m2

Wełna Fasadowa Rokcwool Frontrock S 3cm lambda 037 paczka 6m2
 • promocja
Dostępność: na magazynie Rockwool
Wysyłka w: 1 - 14 dni (przyśpiesz zadzwoń tel. 32 730 33 33)
Cena brutto: 19,56 zł

Cena regularna: 20,73 zł

19.56
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20,73 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Cena netto: 15,90 zł

Cena regularna: 16,85 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 16,85 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.

Promocja trwa do 31 lipca 2024

ilość m2
6 m2

Ilość w opakowaniu zbiorczym, zaokrąglona w koszyku do pełnych opakowań

towar niedostępny

Opis

Informacje o produkcie

Płyta FRONTROCK S to produkt o specjalistycznym przeznaczeniu.

Posiada bardzo dobre parametry techniczne - deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD jest równy 0,037 W/mK , wytrzymałość na ściskanie CS(10) ≥ 30 kPa, natomiast wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych TR ≥ 10 kPa.

Płyty mają wymiar 1000 x 600 mm i grubość od 20 do 50 mm.

Zastosowanie produktu

Płyty z niepalnej wełny skalnej FRONTROCK S są stosowane do ocieplania:

 • ścian klatek schodowych,
 • ścian zewnętrznych nowopowstających budynków wielorodzinnych,
 • również jako ocieplenie od strony nieogrzewanego pomieszczenia (np. garaży podziemnych).
 • Mogą być układane na ściany z silikatów, żelbetu oraz pustaków ceramicznych.
 • ościeży okiennych i drzwiowych,
 • balkonów.

Kluczowe korzyści z zastosowania:

 • Mniejsze straty ciepła
 • Niższe rachunki za energię na cele grzewcze i klimatyzacji
 • Lepsza ochrona budynku (trwałość i bezpieczeństwo pożarowe)
 • Większy komfort użytkowników budynku
 • Lepsza akustyka wewnątrz pomieszczeń
 • Stabilność temperaturowa
 • Lepszy mikroklimat wnętrz
 • Mniejsze ryzyko występowania pleśni i grzybów

Dzięki izolacji ścian zewnętrznych wełną skalną ROCKWOOL przestrzenie mieszkalne mogą być:

 • ciepłe,
 • energooszczędne,
 • komfortowe.

Dobrze ocieplone ściany mają wpływ na szereg elementów naszego domu w tym:

 • akustykę,
 • komfort,
 • mikroklimat wnętrz,
 • bezpieczeństwo pożarowe.

Płyty z wełny skalnej blokują rozprzestrzenianie się ognia, dzięki czemu zwiększają czas potrzebny do ewakuacji. Włóknista struktura i sprężystość wełny poprawia także znacząco komfort akustyczny w pomieszczaniach, a otwarta struktura zapewnia paro przepuszczalność, co uchroni elewację od pleśni i grzybów.

Produkty z wełny skalnej cechują wspomniane wyżej parametry oraz praktycznie zerowa rozszerzalność termiczna, pozwalająca na wyeliminowanie liniowych mostków termicznych, często powstających na styku połączeń płyt izolacyjnych. Oznacza to, że stosując produkty z wełny skalnej ROCKWOOL nie trzeba, podczas montażu, wykonywać dodatkowych czynności uszczelniających krawędzie ocieplenia jak uzupełnianie szczelin pianą czy drobnymi elementami ocieplenia. Dodatkowo dzięki możliwości stosowania łączników tzw. termodybli eliminujemy także mostki punktowe.

Stwierdzono, że dzięki paro przepuszczalności, w przypadku nowych budynków ściany ocieplone wełną skalną wysychały z nadmiaru wilgoci technologicznej w ciągu maksymalnie 1,5 roku, podczas gdy te, ocieplone styropianem potrzebowały na to samo aż 3-5 lat i odpowiednio większej ilości ciepła.

Zalecenie montażowe

 • Przed wykonaniem ocieplenia powierzchnię ściany otynkowanej lub bez tynku oczyszczamy mechanicznie, za pomocą szczotek lub wody pod dużym ciśnieniem. Natomiast stare, silnie chłonące podłoża po oczyszczeniu pokrywamy dodatkowo odpowiednim środkiem gruntującym.
 • Elementy elewacji (rolety zewnętrzne, parapety) montujemy przed rozpoczęciem robót ociepleniowych. Trzeba zadbać o zachowanie odpowiedniej odległości zakończeń obróbki blacharskiej od powierzchni elewacji, by umożliwić odprowadzanie wód opadowych.
 • Przed przystąpieniem do przyklejania płyt FRONTROCK PLUS lub FRONTROCK SUPER, na wysokości ok. 40 cm od poziomu terenu, montujemy listwę cokołową z kapinosem. 
 • Płyty fasadowe z wełny skalnej przyklejamy mijankowo metodą „punktowo-obwodową”.
 • Ocieplanie ścian zewnętrznych należy przeprowadzać tylko przy dodatniej temperaturze. Najlepiej, gdy temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i materiału wbudowanego wynosi między +5°C a +25°C. Robót nie powinno się wykonywać przy bardzo silnym wietrze lub nasłonecznieniu.

 

Wełna fasadowa - gdzie kupic ?

Wełnę fasadową Rockwool Frontrock S 3cm najlepiej kupić bezpośrednio u dystrybutora Producenta. Nasza hurtownia materiałów budowlanych online jest dystrybutorem wiodących w Polce  Producentów wełny Rockwool oraz Isover. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy naszym klientom wsparcie techniczne. Dostawy realizowane są na terenie całej Polski.

Wełna fasadowa cena - od czego zależy ?

Wełny elewacyjne różnią się przede wszystkim współczynnikiem przewodzenia ciepła tak zwaną lambdą oraz grubością i Producentem. Od tych trzech różnic zależy cena wełny fasadowej. Im wyższy współczynnik przewodzenia i im większa grubość tym cena jest wyższa. Innym czynnikiem wpływającym na cenę wełny elewacyjnej jest również jej jakość wykonania oraz materiał z jakiego jest produkowana. Na cenę przekłada się również polityka cenowa danego Producenta. 

Wełna fasadowa - jakie ma zastosowanie?

Wełna fasadowa Rockwool Frontrock S 3cm jak mówi sama nazwa ma zastosowanie do ocieplenia fasady budynku. Dzięki użyciu wełny jako materiału izolacyjnego zapewniamy naszemu budynkowi odpowiednie warunki cieplne jak i akustyczne. Wełna elewacyjna Rockwool Frontrock S 3cm w odróżnieniu od styropianu ma dużo wyższe parametry wyciszające co pozwala na zachowanie w budynku odpowiedniego poziomu ograniczenia dzięków z zewnątrz. Jest również "oddychająca" dzięki czemu elewacja nie jest narażona na zalegającą wilgoć. Zapobiegamy w ten sposób powstawaniu pleśni oraz grzybów a nasza elewacja jest trwalsza.

Wełna fasadowa - o czym należy pamiętać ?

Przy zastosowaniu wełny elewacyjnej Rockwool Frontrock S 3cm należy pamiętać o odpowiednim dobraniu pozostałych produktów do wykonania elewacji. Do wełny fasadowej Rockwool Frontrock S 3cm są potrzebne kleje do przyklejania wełny oraz zatapiania siatki na wełnie oraz odpowiedni tynk, który tak jak wełna będzie oddychać. Najlepszym wyborem przy zastosowaniu wełny elewacyjnej Rockwool Frontrock S 3cm jest tynk silikonowy, który posiadają odpowiednie parametry techniczne współgrające z wełną fasadową Rockwool Frontrock S 3cm. W ofercie naszego sklepu posiadamy tynki silikonowe od takich Producentów jak Weber, Ceresi oraz Dryvit. Przy wykonywaniu elewacji należy również pamiętać o zachowaniu jednolitość produktów chemii budowlanej od jednego Producenta dzięki temu zyskujemy gwarancję na wykonaną elewację i posiadamy pewność że produkty współgrają ze sobą pod względem swoich właściwości.

Dane techniczne

Objętość 0,18
Grubość 3cm
Współczynnik przewodzenia 037
Rodzaj Wełna skalna
Producent Rockwool
Zużycie 1m2/m2

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pakowanie i wymiary

Długość Szcerokość Grubość Ilość m2 w paczce Ilość sztuk w paczce Ilość sztuk na palecie Ilość m2 na palecie
1000 600 20 4,8 8 28 134
1000 600 30 6 10 16 96
1000 600 40 3,6 6 20 72
1000 600 50 2,4 4 24 57,6

 

 

Sklep internetowy Shoper Premium